ЗОШ І-ІІ ступеня с. Мукошин

Школа заснована 13 листопада 1947 року як початкова

В 1949 році було введено 5-й клас


В 1950 році школа стала семирічною


З 1960 року - школа восьмирічна


З 1988 року - дев"ятирічна 


Історія села

Село Мукошин знаходиться в заприп'ятській зоні, на шляху Любешів - К. - Каширський, між селами Ветли і Гірки за 35 кілометрів на північний захід від Любешова. Розташоване на території Любешівського району, що займає північно-східну частину Волинської області і межує на півночі з Республікою Білорусь, на сході з Зарічнянським районом Рівненської області, на заході і північному заході з Ратнівським районом, на південному сході з Маневицьким районом, на південному заході з Камінь - Каширським районом. Крім того село Мукошин займає особливе місце серед інших населених пунктів області. Воно є крайньою північною точкою Волинської області і знаходиться найближче до кордону з Республікою Білорусь ( 51º 54'пн.ш.)

Село зв'язане автобусними сполученнями із районним центром (Любешів), а також із Камінь- Каширським. Сусідні села - Гірки знаходяться на відстані 5 км., а с. Ветли на відстані 7 км. від Мукошина. Площа населеного пункту - 280,8 га. Нараховує 123 двори, населення 422 чоловіки.

Мукошин разом із Гірками , Люботнем та кількома хуторами , зокрема: « Частий », « Острівки » входять до Гірківської сільської ради. У селі знаходиться відділок СВК «За мир» ( 19.03.2000р.), Народний дім (клуб, бібліотека, поштове відділення, фельдшерсько-акушерський пункт), Мукошинська ЗОШ І-ІІ ст., продовольчо-промисловий торговельний комплекс «Явір».

Жителі наших країв в давнину були відрізані від цивілізованого світу непрохідними болотами, лісовими нетрями, річками та озерами, бездоріжжям, тому про них тривалий час не було писаних згадок. Різні сказання ходять про виникнення поселень на території району. Більшість із них пов'язують з іменами засновників населених пунктів, силами природи, поклоніння тому чи іншому тотему.

Багато сіл і хуторів району мають свої більш-менш точні дати виникнення. Сусідні з Мукошином села: Ветли (1366р.), Гірки (1401р.) мають точні дати, чого не можна сказати про с.Мукошин. Очевидно одне, що воно виникло значно пізніше від них. Село Мукошин у порівнянні з сусідніми Горками і Ветлами було набагато меншим і по кількості жителів, і по значущості. Воно губилося серед боліт і лісів. Багато версій і щодо назви села, але жодна з них непідкріплена документами. Можливо вони ще просто не знайдені.

По перше: одна із версій виводить назву села Мукошин з імені язичної богині Мокоші, покровительки прядіння і ткацтва. Малоймовірно, що поселення існувало ще в дохристиянські часи.

По друге: на думку багатьох авторів, назва села пішла від імені чи прізвиська його першого жителя - Мукаша.

По третє: найбільш вірогідною є інша версія. Назва села походить від слова « муки », на які поляки відправили чотири сім'ї непокірних гірківчан, виселивши їх у місцевість, де були непрохідні хащі і суцільні болота, які переривались невеликими острівцями малородючих піщаних грунтів, таким методом «прирікаючи їх на злиденне існування або на смерть. Але наперекір всьому, вони не тільки вижили, але й дали початок новому поселенню -- селу Мукошин. Від слів « існувати », вести важку боротьбу за життя, фактично не жити, а мучитись, напевно, і походить назва села Мукошин.

Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати